Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

03. 10. 2018

Celostátní tenisový turnaj mladšího žactva

Od soboty 11. srpna do pondělí 13. srpna se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil již tradiční celostátní turnaj mladšího žactva. Na turnaj se přihlásilo celkem 25 chlapců a 26 dívek.

Mezi chlapci byl nejvýše nasazený Sebastian Pánek (TK Soběslav) a na druhé straně tenisového pavouka byl proti němu nasazený Filip Bryol (TK Pelhřimov). Jako třetí nasazený byl v turnaji David Reitinger (SK Hamr) a čtvrtý Petr Hrabánek (Slavoj Český Brod). Do semifinále se probojovali S. Pánek, F. Bryol, D. Reitinger a Vladislav Buchanevyč (SK Aritma Praha). V prvním semifinále si D. Reitinger snadno poradil s nejvýše nasazeným S. Pánkem a zvítězil 6:2 a 6:0. I druhé semifinále se vyvíjelo v podobném duchu, neboť F. Bryol snadno zvítězil nad V. Buchanevyčem po setech 6:0 a 6:1. Finále se odehrálo v pondělí a nabídlo velmi vyrovnaný zápas, ve kterém se po velké bitvě nakonec z vítězství 4:6, 6:4 a 6:1 radoval F. Bryol, který zápas ovládl zejména díky velmi dobré fyzické kondici. Čtyřhru mladších žáků jasně ovládli F. Bryol a D. Reitinger, když ve finále porazili dvojici J. Tikovský (TC Březnice) a A. Mutl (Sportclub Řevnice) po setech 6:0 a 6:2.

Na turnaji mladších žákyň byla nejvýše nasazená Kateřina Holasová (TK Soběslav) a na druhé straně tenisového pavouka byla nasazena Patricie Wágnerová (TK Prachatice). Z plánských hráček se na turnaj přihlásily Gabriela Kainráthová, Laura Krejsová, Silvie Říčařová a Barbora Nováková, přičemž již od začátku se vědělo, že L. Krejsová může myslet na nejvyšší cíle. To se také nakonec potvrdilo, neboť L. Krejsová, která hájila barvy SKT Planá nad Lužnicí se celkem snadno probojovala až do finále, kde narazila na nejvýše nasazenou hráčku K. Holasovou. Finálový zápas nabídl velmi hezkou podívanou a nakonec se z vítězství na celém turnaji radovala K. Holasová, když zejména díky tvrdší hře zvítězila po setech 6:3 a 7:5. Čtyřhru mladších žákyň vyhrály K. Holasová a K. Viturková (TK Soběslav), když ve finále zvítězily nad dvojicí L. Krejsová a T. Kozáková (TK Písek) po setech 6:4 a 6:2.