O klubu

Tenisový areál SKT Planá nad Lužnicí se nachází na velmi pěkném místě lemovaném řekou Lužnicí a je koncepčně zařazen do sportovního areálu, neboť se v jeho blízkosti také nachází sauna, posilovna a fotbalové hřiště. Členové a ostatní návštěvníci klubu mají na hraní k dispozici čtyři antukové kurty, o které se pečlivě stará správce areálu, tak aby byly vždy dobře připraveny na hru. Tenisový oddíl má pro zájemce, ať se jedná o členy či nečleny, zavedený systém rezervace kurtů. Členové SKT si mohou kurty rezervovat pouze v den hraní, a to buď osobně zavěšením rezervační známky nebo telefonicky u správce areálu (tel. 775 631 310). Pro rezervaci kurtů hostem platí, že kurt číslo 4 je možno rezervovat hostem v daný den od 9:00. Kurt číslo 2 a 3 je možno rezervovat hostem v daný den po 15:00 hodině. Cena za pronájem tenisového kurtu je 160Kč / hodina a za pronájem nohejbalového kurtu 200Kč / hodina. Provozní doba areálu začíná v dubnu a končí v říjnu. Otevírací dobu v jednotlivých měsících můžete vidět v tabulce níže. V klubovně je v provozu také malý bufet, ve kterém si zájemci mohou koupit občerstvení. Tenisové míče Babolat si můžete zakoupit u správce areálu. K zapůčení u správce jsou i tenisové rakety.

Provozní doba areálu SKT Planá nad Lužnicí

květenPo - Ne9:00 – 12:00, 15:00 – 20:00
červen Po - Ne 15:00 – 20:00

V současné době má členská základna přibližně sto členů. Významnou část mezi nimi tvoří děti (přibližně 30 procent) neboť snahou tenisového výboru je podporovat mládež. Konkrétní příklad podpory dětí je například výše členských příspěvků, neboť pokud se podíváte na tabulku níže, vidíte, že poplatky dětí jsou výrazně menší než pro jiné věkové skupiny a vstupní členský poplatek pro děti je dokonce zdarma. Dětem a mládeži se věnují dva tenisoví trenéři (Mgr. Jiří Podlaha a Marcela Bacíková) a pokud si budete chtít s nimi pohovořit o možnosti trénování, můžete je většinou zastihnout přes léto v odpoledních hodinách v tenisovém areálu. Tenisový oddíl SKT Planá nad Lužnicí má také několik závodních družstev, které reprezentují nejenom náš klub, ale i celou Planou nad Lužnicí. Obvykle každý rok máme závodní družstvo mladších nebo starších žáků a několik družstev dospělých. Nejlepší družstvo dospělých hraje už několik let Krajský Přebor. Podrobné informace o závodních družstvech se soupiskou jednotlivých týmů můžete najít na jiném místě těchto stránek. Tenisový výbor také během roku organizuje několik, již tradičních turnajů.

Provoz celého tenisového klubu řídí, vždy ve dvouletém volebním období, sedmičlenný tenisový výbor. Prací výboru je zodpovědně hospodařit s prostředky klubu, spolupracovat s trenéry mládeže, organizovat termíny turnajů, připravovat závodní družstva a zajišťovat nákup různých provozně nezbytných prostředků (antuka, nářadí, věci potřebné na údržbu kurtů, atd.). Prostředky nutné na zabezpečení chodu klubu jsou z velké části získávány z  členských příspěvků členů klubu a pak také z dotací, které dostává klub od města Planá nad Lužnicí. Výši všech poplatků SKT Planá nad Lužnicí, kterou odsouhlasila valná hromada, můžete najít v tabulce níže.

Členské příspěvky a poplatky SKT Planá nad Lužnicí

PoplatkyCena
Vstupní členský poplatek - DOSPĚLÍ, DŮCHODCI, STUDENTI (18 až 26 let) 1000 Kč (jednorázově)
Vstupní členský poplatek - DĚTI (do 18 let) 0 Kč