Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

14. 07. 2012

Celostátní turnaj starších žáků a žákyň 2012


V sobotu 14. července se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil celostátní turnaj starších žáků a žákyň. Na turnaj se přihlásilo 8 chlapců a 19 dívek. Mezi chlapci byl nejvýše nasazený Dominik Vontor (Sokol TK Kaplice).

Čekalo se, že Dominik úspěšně zvládne první kolo a postoupí do semifinále, ale jak už to v tenise bývá, hned v prvním zápase se zrodilo překvapení a Dominik Vontor vypadl s Milanem Bučkem (TK Pelhřimov). Do finále postoupili Jan Sedláček (Tenis Tábor) a Jaroslav Větrovský (také Tenis Tábor). Ten, kdo čekal vyrovnaný souboj dvou kamarádů, kteří hrají ve stejném klubu, se mýlil, neboť finálový zápas naprosto zaslouženě ovládl Jan Sedláček (Tenis Tábor) a radoval se z vítězství dvakrát 6:0. Čtyřhru starších žáků vyhráli Dominik Vontor a Jan Sedláček, když ve finále porazili pár Milan Buček a Robin Brázda po setech 6:4 7:6. 
Turnaj starších žákyň měl velmi  pěknou úroveň, neboť se do turnaje přihlásilo 19 dívek. Nejvýše nasazenou byla Pavlína Karešová (Kelly Tennis Academy). Druhá nasazená hráčka, která byla na druhé straně tenisového pavouka, byla Kristýna Vondrášková (TJ TK MANE Hluboká n.V.). Ani jedna z těchto hráček se však nedostala do čtvrtfinále turnaje, i když zejména Kristýna Vondrášková k tomu měla velmi blízko, neboť ztratila zápas ve kterém již vedla 6:2 a 4:1. Do semifinále postoupily hráčky Denisa Steinerová (TK ZVVZ Milevsko), Veronika Časarová (TK Spartak Jihlava), Veronika Přibylová (Tsport Votice) a Tereza Holšánová (Tenis Tábor).V prvním semifinále porazila Veronika Časarová Denisu Steinerovou 6:2 6:1 a ve druhém semifinále porazila Veronika Přibylová Terezu Holšánovou 6:1 6:2. Obě hráčky, které postoupily do finále, se domluvily, že tento zápas odehrají až v pondělí, tak aby načerpaly dost sil. Finále nabídlo velmi vyrovnanou podívanou, ve které se nakonec z celkového vítězství radovala Veronika Časarová, když zápas vyhrála 6:1 4:6 6:4. Čtyřhru starších žákyň vyhrály Veronika Časarová a Adéla Nováková, když ve finále porazily Pavlínu Karešovou a Kristýnu Vondráškovou po setech 6:1 7:6.

Ing. Pavel Koutenský
Ředitel turnajeSKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.