Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

20. 08. 2011

Celostátní turnaj mladších žáků a žákyň 2011


V sobotu 20. srpna se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil celostátní turnaj mladších žáků a žákyň. Na turnaj se přihlásilo 17 chlapců a 12 dívek. Mezi chlapci byl nejvýše nasazený Dominik Vontor (Sokol TK Kaplice) a proti němu na druhé straně tenisového pavouka byl jako druhý nejvýše nasazený Ondřej Paleček (TK Pernštýn 1897 Pardubice).

Čekalo se tedy, že podle papírových předpokladů na sebe oba hráči narazí ve finále. Nakonec ale ke vzájemnému duelu nedošlo, neboť O. Paleček byl ve čtvrtfinále vyřazen velmi chytře hrajícím Lukášem Brücknerem (TK AGROFERT Prostějov) po setech 6:0 6:4. L. Brücknerovi se nakonec podařilo postoupit až do finále, kde se utkal s nejvýše nasazeným D. Vontorem. Jelikož byl D. Vontor o dva roky starší a také nejvýše nasazený hráč turnaje, byl před finálovým zápasem jednoznačným favoritem. Čekalo se tedy, že zápas bude mít jasného vítěze, ale opak byl nakonec pravdou, neboť L. Brückner svojí trpělivou hrou od základní čáry a dobrým pohybem po dvorci nakonec zaslouženě zvítězil 6:2 6:4. Čtyřhru mladších žáků vyhráli Adam Koutek a Matěj Koutek, když ve finále porazili pár Michal Procházka a Dominik Vontor po setech 6:2 6:4. 
Turnaj mladších žákyň měl nejvýše nasazenou Denisu Steinerovou (TK ZVVZ Milevsko). Druhá nasazená hráčka, která byla na druhé straně tenisového pavouka, byla Magdalena Hubičková (SK Aritma Praha). Ani jedna z těchto hráček se neprobojovala do finále, neboť D. Steinerová byla ve čtvrtfinále jednoznačně vyřazena Lucií Bacíkovou (Tenis Tábor) po setech 6:0 6:0 a M. Hubičková byla vyřazena v semifinále Markétou Holmanovou (Tennis club Dvůr Králové) po setech 6:1 6:0. Ve finále nakonec proti sobě nastoupily L. Bacíková a M. Holmanová. Zápas se hrál za velkého vedra a tak rozhodovaly zejména síly obou hráček. Jelikož L. Bacíková odehrála velmi těžký semifinálový zápas, neměla již dost sil ve finálovém utkání, a tak podlehla M. Homolkové 7:5 a skreč.Čtyřhru mladších žákyň vyhrály Magdalena Hubičková a Gabriela Hradecká, když ve finále porazily Denisu Steinerovou a Kristýnu Vondráškovou po setech 6:4 7:5.

Ing. Pavel Koutenský
Ředitel turnajeSKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.