Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

06. 08. 2011

Tenisový turnaj jednotlivců 2011


V sobotu 6. srpna se v areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil již tradiční turnaj jednotlivců. Do turnaje se přihlásilo 12 hráčů, kteří byli rozlosováni do čtyř skupin po třech. Každý hráč ve skupině sehrál dva zápasy a do čtvrtfinále, které se již hrálo pavoukovým systémem postupovali vždy dva hráči ze skupiny.

Již od začátku bylo jasné, že asi nejtěžší nalosovaná skupina byla skupina „D“, ve které proti sobě nastoupili Veselý, Kukla a Frölich. Z této skupiny nakonec postoupil z prvního místa J. Veselý a z druhého místa J. Kukla. Z plánských hráčů se do čtvrtfinále povedlo postoupit J. Kostrůnkovi, F. Boháčovi a P. Koutenskému, avšak brány semifinále pro ně zůstaly uzavřené, neboť své čtvrtfinálové zápasy těsně prohráli. Semifinále nakonec tvořili dvojice Jareš – Kukla a druhou dvojicí byli hráči Liška – Veselý. První dvojice odehrála velmi vyrovnaný zápas, ve kterém se rozhodovalo o vítězi až do posledního míčku, ze kterého se nakonec radoval J. Kukla, když zvítězil 9:7. Ve druhém zápase projevoval převahu na dvorci J. Veselý, a tak se mu po zásluze podařilo zvítězit 9:6. Ve finále tedy proti sobě nastoupili J. Veselý a J. Kukla. Před zápasem bylo dohodnuto, že finále se bude hrát na jeden vítězný set, neboť se začínalo hrát až po sedmé hodině a hrozilo, že by se zápas nemusel pro tmu dohrát. J. Veselý porazil J. Kuklu již v základní skupině, a tak se čekalo, zda se mu to opět podaří nebo zda J. Kukla zvolí jinou taktiku, která mu přinese finálové vítězství. Nakonec se však překvapení nekonalo a Jindřich Veselý porazil Jiřího Kuklu výsledkem 6:3, neboť předváděl přesnější a tvrdší hru od základní čáry a v rozhodujících momentech i pevnější nervy.

Ing. Pavel Koutenský
Ředitel turnaje

FOTO: Finále tenisového turnaje jednotlivců 2011 SKT Planá nad Lužnicí ( Zleva Jindřich Veselý a Jiří Kukla)SKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.