Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

16. 07. 2011

Celostátní turnaj starších žáků a žákyň 2011

V sobotu 16. července se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil celostátní turnaj starších žáků a žákyň. Na turnaj se přihlásilo 13 chlapců a 12 dívek. Mezi chlapci byl nejvýše nasazený Dominik Marhoun (TK Písek) a proti němu na druhé straně tenisového pavouka byl jako druhý nejvýše nasazený Dominik Vontor (Sokol TK Kaplice).

Čekalo se tedy, že podle papírových předpokladů na sebe oba hráči narazí ve finále. Nakonec ale ke vzájemnému duelu mezi těmito hráči nedošlo, neboť Dominik Vontor byl hned v prvním kole vyřazen velmi dobře hrajícím Matějem Koutkem (Tenis Tábor) po setech 6:1 6:2. Díky dobré hře se Matěj Koutek probojoval až do finále, které sehrál s Dominikem Marhounem. ve velmi pěkném finále se z vítěztví 7:5 6:0 radoval Matěj Koutek, neboť převyšoval svého soupeře zejména trpělivou a přesnou hrou od základní čáry. Čtyřhru starších žáků vyhráli Dominik Marhoun a Matěj Koutek, když ve finále porazili pár Ladislav Sláma a Adam Hájek po setech 6:3 6:2. Turnaj starších žákyň měl nejvýše nasazenou Terezu Stehnovou (TK Lysá nad Labem). Druhá nasazená hráčka, která byla na druhé straně tenisového pavouka, byla Aneta Lutovská (TK MAS Sezimovo Ústí). I v tomto případě se finále nedočkaly tyto dvě nejvýše nasazené hráčky, neboť v semifinále byla Aneta Lutovská vyřazena velmi dobře hrající Nikolou Homolkovou (TK AGROFERT Prostějov) po setech 6:1 6:2 a Tereza Stehnová nestačila na Renatu Švecovou (LTC Velešín), které podlehla 6:1 6:3. Ve finále tedy proti sobě nastoupily Renata Švecová a Nikola Homolková, která i přesto, že byla o tři roky mladší, ukázala, proč je hráčkou jednoho z nejlepších klubů a jednoznačně finálový zápas vyhrála 6:1 6:2. Čtyřhru starších žákyň vyhraly Renata Švecová a Klára Persánová, když ve finále porazily Terezu Stehnovou a Simonu Valdmanovou po setech 6:1 6:1.