Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

24. 07. 2015

Celostátní tenisový turnaj mladšího žactva 18. - 19. července 2015

Tenisový oddíl SKT Planá nad Lužnicí pořádal již tradiční celostátní tenisový turnaj mladšího žactva, který se tentokrát hrál od soboty 18. července do neděle 19. července. Na turnaj se přihlásilo celkem 18 chlapců a 15 dívek.

Rozhodčí na začátku turnaje stanovil pravidlo, že za stavu 1:1 na sety se bude hrát místo rozhodujícího třetího setu super tiebreak. Důvodem byla velmi vysoká teplota, která panovala na dvorcích a přesahovala 30°C a tak bylo důležité, aby děti nehrály extrémně dlouhá utkání. Mezi mladšími žáky byl nejvýše nasazený David Moštěk (TJ Jiskra Třeboň) a proti němu, jako druhý nasazený, byl na druhé straně tenisového pavouka David Korous (Tsport Votice). Ten, kdo čekal, že oba nejvýše nasazení hráči se probojují do finále, se mýlil, neboť David Moštěk byl v semifinále vyřazen Vojtěchem Pimparou (LTC Český Krumlov) po setech 6:3, 6:3 a David Korous také skončil v semifinále, když nestačil na „černého koně“ turnaje Luboše Laštovičku (TJ Jiskra Havlíčkův Brod), kterému podlehl 6:2, 6:2. Ve finále na sebe tedy narazili Vojtěch Pimpara a Luboš Laštovička. Z celkového vítězství a zisku poháru se nakonec po velkém boji radoval Luboš Laštovička, když zvítězil 7:5, 6:4. Čtyřhru mladších žáků vyhráli David Moštěk a Luboš Laštovička, když ve finále porazili pár Jan Skřička (1. Vestecká sportovní) a Patrik Kodad (TENIS Klánovice) po setech 4:6, 6:1, 1:0 (2).

V turnaji dívek byla nejvýše nasazená hráčka Kateřina Bezdičková (LTC Tábor 1903) a proti ní na druhé straně tenisového pavouka byla jako druhá nasazená Klára Podškubková (TK Spartak Jihlava). Jako třetí nasazená byla domácí hráčka Eva Koutenská (SKT Planá nad Lužnicí), pro kterou bohužel turnaj skončil ve čtvrtfinále, když po velkém boji prohrála s Veronicou Marnovou (TJ Jiskra Třeboň) po setech 3:6, 6:3 1:0 (8). Turnaj dívek nakonec nepřinesl žádné překvapení, neboť do finále se poměrně snadným způsobem dostaly obě nejvýše nasazené hráčky Kateřina Bezdičková a Klára Podškubková. Z celkového vítězství se nakonec zaslouženě radovala Kateřina Bezdičková, když ve finále zvítězila 6:1, 6:3. Čtyřhru mladších žákyň vyhrály K. Bezdičková a K. Podškubková, když ve finále porazily pár Antonie Ratajová (Tenis Tábor) a Tereza Mužíková (TK ZVVZ Milevsko) po setech 6:0, 6:2.