Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

27. 07. 2015

Celostátní tenisový turnaj staršího žactva 25. - 26. července 2015

V sobotu 25. července a v neděli 26. července se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil celostátní turnaj starších žáků, na který se přihlásilo 15 chlapců.

Nejvýše nasazený byl Karel Podškubka (TK Spartak Jihlava) a proti němu, na druhém konci tenisového pavouka, byl jako druhý nasazený Vojtěch Slabý (TK Soběslav). Karel Podškubka hned od začátku turnaje ukazoval, proč mu v celostátním žebříčku starších žáků patří 142 místo, neboť ve svých zápasech jasně dominoval a snadno se dostal do finále. Zato druhý nasazený Vojtěch Slabý (522 místo v žebříčku) neprošel branou čtvrtfinále. Jako druhý hráč se do finále probojoval Matěj Křížek (SK Tenis Duchcov). Karel Podškubka i finálový zápas s přehledem zvládl a po vítězství 6:1 a 6:0 se zaslouženě radoval z celkového vítězství a zisku poháru. Čtyřhru starších žáků vyhráli Karel Podšubka a Tobias Schneebaum (HTK Třebíč), když ve finále porazili dvojici Vojtěch Slabý a Vojtěch Pánek (oba TK Soběslav) po setech 6:0 a 6:3.