Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

19. 07. 2016

Celostátní tenisový turnaj staršího žactva

V sobotu 16. července a v neděli 17. července se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil celostátní turnaj starších žáků a žákyň. Na turnaj se přihlásilo celkem 24 chlapců a 22 dívek.

V turnaji starších žáků byl nejvýše nasazený Vítek Bartušek (Jindřichův Hradec) a na druhém konci tenisového pavouka byl proti němu druhý nasazený hráč Erik Fáček (LTC Tábor). Do hlavní soutěže se přihlásili i dva domácí hráči, Prokop Lukeš a Ondřej Sviták, ale bohužel neprošli branou prvního kola. Až do semifinále turnaj probíhal podle papírových předpokladů a oba nejvýše nasazení hráči se do něj probojovali, i když Vítek Bartušek měl ve čtvrtfinále velký problém s Matyášem Šefčíkem (TK Pelhřimov), když nakonec zvítězil 6:0, 1:6, 7:5. Mimochodem právě Matyáš Šefčík vyřadil v prvním kole Ondřeje Svitáka. Tento zápas sebral Vítkovi Bartuškovi hodně sil, a proto v semifinále podlehl Petrovi Brunclíkovi (TK Olymp Praha) 6:0, 6:3. Ve druhém semifinále zvítězil Erik Fáček nad Adamem Klímou (LTC Tábor) 6:2, 6:3. Bohužel finále tohoto turnaje se tentokrát neodehrálo, protože Petr Brunclík zápas vzdal. Celkovým vítězem celostátního turnaje staršího žactva se tedy pro rok 2016 stal Erik Fáček. Čtyřhru starších žáků vyhráli Erik Fáček a Petr Zajíček, když ve finále porazili dvojici Matyáš Šefčík a Martin Minárik (Tonstav ČB) po setech 6:3 a 6:3.

V turnaji starších žákyň byla nejvýše nasazená Nicola Russová (I ČLTK Praha) a proti ní na druhém konci tenisového pavouka byla Jana Čákorová (TK Slavia Plzeň). I v tomto případě se obě hráčky dostaly do semifinále, ale v něm překvapivě velmi snadno Nicola Russová podlehla Kateřině Bezdičkové (LTC Tábor) po setech 6:1 a 6:2. Jana Čákorová se do finále dostala bez boje, neboť její soupeřka Adéla Vavříková (Tonstav ČB) pro zranění zápas vzdala. Bohužel i u dívek se finále neuskutečnilo, protože Jana Čákorová zápas vzdala, a proto se z vítězství na celostátním turnaji starších žákyň pro rok 2016 radovala Kateřina Bezdičková. Čtyřhru starších žákyň vyhrály Kateřina Bezdičková a Šárka Caisová, když ve finále porazily dvojici Lucie Fiedlerová (TK Slávia Plzeň) a Adéla Sedláčková (Tenis Dobříš) po setech 6:4 a 6:4.