Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

25. 08. 2016

Celostátní tenisový turnaj mladšího žactva


V sobotu 20. srpna a v neděli 21. srpna se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil celostátní turnaj mladších žáků a žákyň. Na turnaj se přihlásilo celkem 20 chlapců a 9 dívek.

V turnaji mladších žáků měl náš klub hned šestičlenné zastoupení, neboť se turnaje zúčastnili hráči Matěj Gajdolín, Mathias Voigt, Dominik Mojžíš, Patrik Mojžíš, Martin Voborský a Jan Voborský. V turnaji byl nejvýše nasazený Radovan Král (LTC Tábor) a na druhém konci tenisového pavouka byl proti němu druhý nasazený hráč Matěj Gajdolín. Do semifinále se podařilo probojovat třem domácím hráčům. První semifinálový zápas proti sobě sehráli Petr Leipner (TK Písek) a Dominik Mojžíš. Tento zápas byl velmi vyrovnaný a nakonec se z těsného vítězství 7:5 4.6 a 6.3 radoval Petr Leipner. Ve druhém semifinálovém zápase proti sobě nastoupili Patrik Mojžíš a Matěj Gajdolín. V prvním setu již P. Mojžíš prohrával 0:3, ale nakonec se mu podařilo zápas otočit a zvítězit 6:4 6:1. Ve finále proti sobě narazili P. Leipner a P. Mojžíš. Zápas byl velmi vyrovnaný, ale v důležitých momentech měl mírně navrch P. Leipner, takže se nakonec mohl radovat z celkového vítězství na turnaji mladších žáků v Plané nad Lužnicí, když zvítězil 6:3 7:5. Čtyřhru mladších žáků vyhráli bratři Mojžíšovi, když ve finále porazili dvojici P. Leipner a Jakub Kuba (LTC ČB) po setech 6:1 4:6 a 1:0 (8). Nakonec se tedy z vítězství ve čtyřhře a velkého úspěchu mohou radovat domácí hráči!

Do turnaje mladších žákyň se tentokrát přihlásilo pouze devět hráček a tak se turnaj odehrál poměrně rychle. Nicméně hned první kolo přineslo překvapení, neboť nejvýše nasazená hráčka Antonie Ratajová (LTC Tábor) nestačila na domácí hráčku Kláru Jiříkovou, které po velmi vyrovnaném zápase nakonec podlehla 7:6 (5) 0:6 6:2. Zbylé čtvrtfinálové zápasy proběhly podle předpokladů a tak se do semifinále probojovaly K. Jiříková, Nikola Procházková (TJ Hluboká n. V.), Natálie Syrová (Tenis Dobříš) a Tereza Mašková (LTC ČB). Do finále postoupila K. Jiříková, když v semifinále porazila N. Procházkovou po setech 6:1 7:5. Druhou finalistkou se stala N. Syrová, když v semifinále porazila T. Maškovou po setech 6:0 6:1. Ten, kdo čekal, že finálový zápas nabídne vyrovnanou podívanou, se mýlil, neboť z celkového vítězství se poměrně snadno radovala N. Syrová, když ve finále porazila K. Jiříkovou 6:2 6:2. Čtyřhru mladších žákyň vyhrály Antonie Ratajová a Klára Jiříková, když ve finále porazily dvojici Sandra Říčařová (SKT Planá nad Lužnicí) a Eliška Malá (TK Pelhřimov) po setech 6:1 6:0.

Ing. Pavel Koutenský
ředitel turnaje

Příloha: foto – zleva Petr Leipner, Patrik Mojžíš, Natálie Syrová a Klára JiříkováSKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.