Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

12. 07. 2014

Celostátní turnaj mladšího žactva "Babolat Cup 2014"


Od soboty 12. července do pondělí 14. července se v tenisovém areálu v Plané nad Lužnicí uskutečnil již tradiční celostátní turnaj mladšího žactva, lotos nazvaný „Babolat Cup 2014“. Počasí pro tenis bylo více než příznivé, neboť se teplota pohybovala o něco málo nad dvacet stupňů, což je pro tento sport téměř ideální.

Do soutěže mladších žáků se přihlásilo 28 chlapců a do soutěže mladších žákyň se přihlásilo 20 dívek. Mezi mladšími žáky byl nejvýše nasazený David Palán (TK Spartak Jihlava) a proti němu, jako druhý nasazený, byl na druhé straně tenisového pavouka Vítek Bartušek (Slovan Jindřichův Hradec). Z plánských hráčů se turnaje zúčastnili Tadeáš Jalovecký, Ondřej Sviták a Mathias Voigt. Do osmifinále se podařilo postoupit pouze Ondřejovi Svitákovi, avšak brány čtvrtfinále pro něj zůstaly zavřené, neboť po boji prohrál svůj osmifinálový zápas s Adamem Klímou (TK MAS Sezimovo Ústí) 6:3 6:2. Samotný turnaj přinesl hned ve čtvrtfinále jedno velké překvapení, neboť první nasazený hráč David Palán prohrál s nenasazeným Martinem Benešem 6:4 6:1. Martin Beneš pak vyhrál i svůj semifinálový zápas a tak jako „černý kůň“ turnaje prošel až do finále. V něm se střetl s druhým nasazeným hráčem Vítkem Bartuškem. Tento zápas měl velmi dramatický první set, ve kterém zvítězil po velkém boji 7:5 Martin Beneš. To mu dodalo sebevědomí a sílu do druhého setu, v němž uštědřil svému soupeři tenisového kanára a nakonec se radoval z celkového vítězství 7:5 a 6:0. Čtyřhru mladších žáků vyhráli David Palán a Vítek Bartušek, když ve finále porazili pár Jakub Vosáhlo a Matyáš Prokopius po setech 6:1 6:2.
      V turnaji dívek byla nejvýše nasazená hráčka Michaela Kouřilová (I. ČLTK Praha) a proti ní na druhé straně tenisového pavouka byla jako druhá nasazená Helena Grubauerová (TJ Jiskra Havlíčkův Brod). I v tomto případě se teoretické předpoklady nenaplnily, neboť druhá nasazená hráčka Helena Grubauerová prohrála v semifinále s Kateřinou Bezdičkovou (LTC Tábor 1903) 6:3 6:2 a s turnajem se rozloučila. Zato první nasazená hráčka M. Kouřilová turnajem procházela bez zaváhání. Ve finále tedy na sebe narazily hráčky M. Kouřilová a K. Bezdičková. Tak jak si M. Kouřilová poradila se svými soupeřkami během celého turnaje, tak stejným způsobem zvládla i svůj finálový zápas a po výhře 6:3 a 6:3 se radovala z celkového vítězství na tomto turnaji. Čtyřhru mladších žákyň vyhrály K. Bezdičková a Š. Caisová, když ve finále porazily pár A. Kalinová a A. Neubauerová po setech 6:3 6:2.

Ing. Pavel Koutenský
ředitel turnajeSKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.