Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

10. 09. 2017

Celostátní tenisový turnaj mladšího žactva


Od soboty 22. července do pondělí 24. července se v tenisovém areálu SKT Planá nad Lužnicí uskutečnil již tradiční celostátní turnaj mladšího žactva. Na turnaj se přihlásilo celkem 27 chlapců a 17 dívek.

Mezi chlapci byl nejvýše nasazený Matěj Čechal (TK Písek) a na druhé straně tenisového pavouka byl proti němu nasazený Daniel Duchoň (LTC Humpolec). Jako třetí nasazený byl v turnaji Petr Hruška (LTC ČB) a čtvrtý Patrik Čížek (LTC Český Krumlov). Zpočátku nedošlo na turnaji k žádnému překvapení, neboť čtveřice nasazených hráčů se celkem snadno probojovala až do semifinále. Tam proti sobě nastoupil Matěj Čechal a Petr Hruška a nakonec se z přesvědčivého vítězství 6:3 a 6:3 radoval třetí nasazený Petr Hruška. Ve druhém semifinále proti sobě nastoupili Daniel Duchoň a Patrik Čížek a tento zápas se od začátku vyvíjel jednoznačně pro Daniela Duchoně, který zvítězil hladce 6:1 a 6:1. Finálový zápas se měl odehrát v pondělí na kurtu číslo jedna, ale protože pršelo a počasí nám nepřálo, museli jsme využít k odehrání tenisovou halu. Na začátku zápasu se Petr Hruška ujal vedení 3:0 a tak se zpočátku zdálo, že by mohl celý zápas vyhrát. Ale jak už to v tenise často bývá, Daniel Duchoň začal postupně dotahovat a zápas otáčet a nakonec se mu podařilo první set vyhrát 7:5. Ve druhém setu již zcela jednoznačně diktoval tempo hry a šel si přesvědčivě za vítězstvím v celém turnaji, když finálový zápas vyhrál 7:5 a 6:0. Čtyřhru mladších žáků vyhráli Patrik Čížek a Matěj Vachta (LTC Český Krumlov), když ve finále porazili dvojici Petr Hruška a Daniel Duchoň po setech 6:2, 5:7 a 1:0 (8).

V turnaji mladších žákyň byla nejvýše nasazená Michaela Palánová (TK Spartak Jihlava) a na druhé straně tenisového pavouka byla nasazena Barbora Karbanová (LTC Litvínov). Na turnaj se také přihlásila Anna Lebrušková (TK Spartak Jihlava), která hraje za mladší žákyně teprve prvním rokem, ale o které se říkalo, že je černým koněm turnaje a mohla by turnaj vyhrát. Výrazný krok k naplnění této předpovědi udělala v semifinálovém zápase, když porazila první nasazenou hráčku Michaelu Palánovou po setech 3:6 6:3 a 6:0. Druhou finalistkou se podle očekávání stala druhá nasazená hráčka Barbora Karbanová. Ten, kdo na začátku turnaje předpovídal vítězství Anně Lebruškové, se nemýlil, neboť i finálový zápas zvládla s přehledem a za necelou hodinu se radovala z vítězství nad Barborou Karbanovou po setech 6:1 a 6:2 a mohla zvednout nad hlavu vítězný pohár. Čtyřhru mladších žákyň vyhrály Michaela Palánová a Anna Lebrušková, když ve finále deklasovaly dvojici Lucie Slišková (Start ČB) a Karolína Bohdalová (LTC Český Krumlov) po setech 6:0 a 6:0.

Ing. Pavel Koutenský
ředitel turnaje

Fotogalerii turnaje naleznete zde...SKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.