Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

09. 10. 2017

Přátelské tenisové utkání s ESV Konstanz


V sobotu 26. srpna se na plánských tenisových kurtech uskutečnil 27. ročník turnaje „O Pohár přátelství“ mezi týmem Sportovního klubu tenisu a družstvem německého oddílu ESV Konstanz.

Při příjemném a slunečném počasí se domácí po dvou posledních výhrách dočkali dalšího vítězství poměrem 6:3 a na „hattricky“ to bylo tedy za posledních 6 utkání 1:1. Ve dvouhrách nastoupili a bez větších potíží zvítězili Přemek Špaček, Pavel Koutenský, Rudolf Vach, Vladimír Steiner, Jiří Šimánek, zaváhal jen Svatopluk Blažek, který těsným výsledkem v super tiebreaku nestačil na hrajícího kapitána a předsedu ESV Tobiase Bulze. Po singlech měli již domácí vítězství tedy pod svou kontrolou, proto ve čtyřhrách mohli „nechat vyniknout“ také svého soupeře. Jediným párem, kteří vybojovali další bod, se stali Šimánek se Steinerem, když zvítězili 6:3 6:3 nad mladým Felixem Böhlerem a zkušeným Manfredem Stiefelem. Celý den tento tradiční turnaj provázela opět přátelská atmosféra a probírala se přítomnost ale i historie tohoto již několik let fungujícího spojenectví mezi SKT a ESV až do nočních hodin. Jako pokaždé po 2 letech, kdy dorazí do malebné Plané na tři dny naši tenisoví přátelé, byl pro ně zajištěn program, kdy se ve čtvrtek večer setkaly poprvé obě mužstva v klubovně tenisového areálu, v pátek kostničtí absolvovali s některými členy SKT výlet do Českého Krumlova, prohlídli si státní hrad a zámek a centrum města. Poté večer proběhlo tradiční uvítání starosty města Planá nad Lužnicí pana Jiřího Šimánka v Restauraci Maxim. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě podíleli a této akce zúčastnili, zejména také děkuji Daně Voborské a Peterovi Steppacherovi, kteří jako vždy nabídli pro naše kostnické přátelé své ubytování.

Napsal: Ondra Špaček, předseda SKT

Foto: Dobrá a přátelská nálada před zápasem mezi S. Blažkem a T. BulzemSKT Planá n. Lužnicí: › Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.