Aktuálně z SKT Planá nad Lužnicí

13. 07. 2013

Celostátní turnaj mladšího žactva 2013

Od soboty 13. července do pondělí 15. července se v tenisovém areálu v Plané nad Lužnicí uskutečnil již tradiční celostátní turnaj mladšího žactva. Počasí pro tenis bylo více než příznivé, neboť se teplota pohybovala o něco málo nad dvacet stupňů, což je pro tento sport téměř ideální.

Do soutěže mladších žáků se přihlásilo 23 chlapců a do soutěže mladších žákyň se přihlásilo 20 dívek. Mezi mladšími žáky byl nejvýše nasazený Patrik Mikulišin (Sokol TK Kaplice) a proti němu, jako druhý nasazený, byl na druhé straně tenisového pavouka Karel Podškubka (TK Spartak Jihlava), který přijel do Plané obhajovat loňské vítězství. Z plánských hráčů se turnaje zúčastnil pouze David Zákostelecký, kterému se podařilo vyhrát první zápas nad Jakubem Peškem (LTC Tonstav ČB) 6:1 6:4, ale bohužel nad jeho síly byl v dalším kole Vojtěch Pánek (TK Soběslav) a tak cesta turnajem pro Davida skončila již v osmifinále. Samotný turnaj nepřinesl žádné překvapení, neboť se oběma nasazeným hráčům podařilo poměrně hladce postoupit až do finále. V prvním semifinále Patrik Mikulišin porazil Filipa Žilkaye (STK Břeclav) 6:3 6:0 a v druhém semifinále si hladce poradil Karel Podškubka s Filipem Chlaňem (TJ Jiskra Třeboň) 6:2 6:1. Do finále tedy postoupili oba nejvýše nasazení hráči P. Mikulišin a K. Podškubka a všichni čekali, zda se podaří K. Podškubkovi obhájit loňský titul. To se mu nakonec podařilo, když po velkém boji porazil P. Mikulišina 7:5 6:3 a již podruhé se radoval z vítězství na tomto turnaji. Čtyřhru mladších žáků vyhráli Karel Podškubka a Patrik Mikulišin, když ve finále porazili pár Jan Radosta a Michal Vondrák po setech 6:1 6:1.
V turnaji dívek byla nejvýše nasazená domácí hráčka Adéla Janoušková (SKT Planá nad Lužnicí) a proti ní na druhé straně tenisového pavouka byla jako druhá nasazená Tereza Šimková (TK Mariánské Lázně). V tomto případě se teoretické předpoklady nenaplnily, neboť Tereza Šimková prohrála hned v úvodním kole s Klárou Mašíkovou (TK Písek) 6:1 6:4 a s turnajem se rozloučila. Zato první nasazená domácí hráčka A. Janoušková turnajem procházela bez zaváhání, jak již titulek článku může napovědět. Do prvního semifinále se probojovaly hráčky A. Janoušková a Denisa Dvořáková (Tenis Tábor) a nakonec se z vítězství 7:6 6:2 radovala A. Janoušková. Do druhého semifinále postoupily Kamila Neradová (TK Písek) a Kristýna Jeníčková (Tenis Tábor) a v tomto zápase se z hladké výhry 6:0 6:1 radovala K. Neradová. Finále se hrálo až v pondělí, a tak měly obě hráčky jeden den, aby nasbíraly další síly potřebné do finále. To se nakonec ukázalo jako rozhodující, neboť po obrovském boji a „tahání se“ o každý míč nakonec zaslouženě zvítězila domácí hráčka A. Janoušková 7:6 7:5 a tak po letech opět tenisový pohár zůstal doma v Plané nad Lužnicí. Adéle gratulujeme a přejeme hodně dalších tenisových úspěchů! Čtyřhru mladších žákyň vyhrály K. Neradová a K. Mašíková, když ve finále porazili pár A. Janoušková a T. Šimková po setech 7:6 6:3.