Trenéři

Tenisový oddíl SKT Planá nad Lužnicí má jako jednu ze svých hlavních priorit podporu dětí a mládeže. Proto je naší snahou, aby děti v klubu našly dobré zázemí a měly možnost se dále tenisově rozvíjet. Naši mládež podporujeme na příklad tím, že děti mohou vstoupit do tenisového klubu bezplatně (dospělý platí 1000,- Kč) a za hraní na kurtech zaplatí roční členský příspěvek pouze ve výši 600,- Kč (dospělý platí 1700,- Kč). Dále tenisový výbor, ve spolupráci s trenéry, zajišťuje organizaci závodních družstev mládeže, neboť chceme, aby děti získávaly další tenisové zkušenosti a učily se hrát v týmu. Soutěž družstev se vždy hraje v květnu a červnu a za tým vždy nastupují čtyři chlapci a dvě dívky. Hracím dnem je pro mladší žactvo neděle a pro starší žactvo sobota. Zpravidla se hraje jeden týden doma a druhý týden venku, na hřišti soupeře.

Družstva, která reprezentují náš klub, a rozpis jednotlivých termínů utkání najdete v sekci závodní družstva. Tenisový výbor stanovil v roce 2010 částku 50,- Kč pro každé dítě jako stravné za každý zápas venku. 

Pochopitelně tenis je zejména idividuální sport, a proto mohou děti jezdit na různé turnaje, kde získávají body do celostátního žebříčku. Turnaje jsou rozděleny na dvě časová období. Zimní sezóna a letní sezóna. V zimě se hraje v tenisových halách, a proto je obvykle vstupní poplatek vyšší než v letním období. Také doba trvání turnaje je v zimě podstatně delší, než v létě, neboť je k dispozici menší počet dvorců. Děti mohou začít hrát turnaje jednotlivců v roce, kdy dosáhnou svých desátých narozenin. Proto, aby děti mohly jezdit na turnaje jednotlivců, potřebují mít registrační průkaz, který vystavuje Český Tenisový Svaz. Registrační průkaz obstarává a platí našim dětem tenisový výbor.

 

 SKT Planá n. Lužnicí: › Trenéři


SKT Planá nad Lužnicí
ČSLA 518, 39111 Planá nad Lužnicí

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Vytvořili © 2015 - 2019 mackman.cz.